Zamknij

Biuro obsługi klienta

Numery komórkowe
+48 601 799 683
+48 608 445 199

Numery stacjonarne
+48 (22) 101 58 55
+48 (22) 101 58 44

E-mail
bok@ceet.pl

Nasze oddziały

Oddział Mazowiecki
ul. Kazimierzowska 46/48 lok. 5
02-546 Warszawa
bok@ceet.pl

Oddział Wielkopolski
ul. Petera Mansfelda 4,
60-855 Poznań
poznan@ceet.pl

Oddział Lubelski
ul. Mełgiewska 74,
20-234 Lublin
lublin@ceet.pl

Oddział Śląski
Aleja Wojciecha Korfantego 2,
40-004 Katowice
katowice@ceet.pl

Oddział Podkarpacki
ul. Hetmańska 9,
35-045 Rzeszów
rzeszow@ceet.pl

Oddział Zachodniopomorski
Zwycięstwa 137,
75-900 Koszalin
koszalin@ceet.pl

Rusza Konkurs Działania FENX: Wsparcie dla Efektywności Energetycznej i Rozwoju OZE przeznaczony dla średnich i dużych firm.

Audyty Energetyczne pod kredyt ekologiczny BGK/FENG

W dniu 31 stycznia 2024 roku rozpoczynają się konkursy w ramach dwóch kluczowych działań programu FENX – FENX.01.01 Efektywność energetyczna oraz FENX.02.02 Rozwój Odnawialnych Źródeł Energii. Nowe inicjatywy te mają na celu wspieranie przedsiębiorstw, zwłaszcza tych dużych i średnich, w dążeniu do poprawy efektywności energetycznej oraz promocji Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Działanie FENX.01.01 Efektywność energetyczna

Pierwsze z działań, FENX.01.01 Efektywność energetyczna, otwiera nowe możliwości wsparcia dla przedsiębiorstw z sektorów przemysłowych. Konkurs obejmuje szeroki zakres działań, w tym modernizację budynków zakładowych, zwiększenie efektywności energetycznej procesów wytwórczych oraz optymalizację systemów obiegu mediów w zakładzie. Firmy mogą również ubiegać się o wsparcie na rzecz efektywności energetycznej w obszarach takich jak ciągi transportowe czy systemy pomocnicze, obejmujące kotłownie, układy odzysku ciepła, oświetlenie, a także instalacje Odnawialnych Źródeł Energii. Termin naboru wniosków trwa do 12 kwietnia 2024 roku.

Rozwój Odnawialnych Źródeł Energii

Działanie FENX.02.02 Rozwój OZE skupia się również na wspieraniu przedsiębiorstw w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii. Konkurs ten obejmuje wsparcie na instalacje urządzeń do produkcji, magazynowania, tankowania lub transportu wodoru, co wpisuje się w rosnącą potrzebę przechodzenia na bardziej zrównoważone źródła energii.

Analiza Potencjału

Nasi Audytorzy w ramach konkursów FENX mogą przeprowadzić szczegółową analizę potencjału energetycznego  przedsiębiorstwa. Na podstawie uzyskanych danych będą w stanie wskazać obszary, gdzie poprawa efektywności energetycznej może przynieść największe korzyści.

Wspieramy przedsiębiorstwa również poprzez udzielanie eksperckiego wsparcia w zakresie doboru odpowiednich technologii.  Zapewniamy konsultacje dotyczące nowoczesnych rozwiązań z obszaru efektywności energetycznej i OZE, co umożliwia przedsiębiorstwom dostosowanie projektów do najnowszych trendów i standardów.

Audyty Energetyczne

Audyty energetyczne są kluczowym elementem skutecznej realizacji projektów związanych z efektywnością energetyczną. Oferujemy kompleksowe badania, obejmujące analizę zużycia energii, identyfikację punktów strat energetycznych oraz propozycje optymalizacji procesów.  Raporty z Audytów stanowią niezbędny element wniosków o dofinansowanie, w opisywanych konkursach

Zapraszamy do kontaktu.