Zamknij

Biuro obsługi klienta

Numery komórkowe
+48 601 799 683
+48 608 445 199

Numery stacjonarne
+48 (22) 101 58 55
+48 (22) 101 58 44

E-mail
bok@ceet.pl

Nasze oddziały

Oddział Mazowiecki
ul. Kazimierzowska 46/48 lok. 5
02-546 Warszawa
bok@ceet.pl

Oddział Wielkopolski
ul. Petera Mansfelda 4,
60-855 Poznań
poznan@ceet.pl

Oddział Lubelski
ul. Mełgiewska 74,
20-234 Lublin
lublin@ceet.pl

Oddział Śląski
Aleja Wojciecha Korfantego 2,
40-004 Katowice
katowice@ceet.pl

Oddział Podkarpacki
ul. Hetmańska 9,
35-045 Rzeszów
rzeszow@ceet.pl

Oddział Zachodniopomorski
Zwycięstwa 137,
75-900 Koszalin
koszalin@ceet.pl

Odzysk ciepła w przemyśle

Generowane w różnego rodzaju procesach przemysłowych ciepło stanowi bardzo cenne źródło energii. Niestety w wielu przypadkach jest ono bezpowrotnie tracone. Na szczęście istnieją sposoby na jego skuteczne wykorzystanie. Odzysk ciepła to technologia, która przyda się praktycznie w każdej firmie, a nawet w domach jednorodzinnych. Zobacz, w jaki sposób nasz audyt pomoże ci w wyborze najskuteczniejszego systemu odzyskiwania.

Audyty węzłów cieplnych

Rodzaje odzysku ciepła

Zainteresowani tego typu technologią mają do wyboru kilka popularnych rozwiązań. Różnią się one przede wszystkim sposobem pozyskiwania energii oraz jej źródłami. Do najczęściej stosowanych metod należą:

  • rekuperacja – sprawdza się doskonale zarówno w przedsiębiorstwach, jak i blokach mieszkalnych czy domach jednorodzinnych;
  • odzysk ciepła ze sprężarek – urządzenia tej klasy generują bardzo dużo energii cieplnej;
  • odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych – pozwala zasilać np. instalacje wewnątrz budynku.

Oprócz tego istnieją jeszcze sposoby związane bezpośrednio z procesami technologicznymi charakterystycznymi dla danej branży.

Kompleksowa analiza odzysku ciepła

Proponowana przez nas usługa ma na celu dokładną weryfikację utraty ciepła w budynku. Zlokalizujemy największe słabości i zaproponujemy przeciwdziałania, a także pokażemy, jak wykorzystać firmową infrastrukturę do odzysku ciepła. W efekcie audytu energetycznego powstaje kompleksowy plan działań modernizacyjnych, włącznie z kosztorysem całości inwestycji.

Dlaczego warto zainwestować w odzysk ciepła?

Najistotniejszą korzyścią wynikającą z naszego audytu jest otrzymanie szczegółowych wskazówek dotyczących poprawy efektywności energetycznej budynku, która przekłada się na optymalizację związanych z tym kosztów. Niewielka inwestycja pozwala na redukcję rachunków za ogrzewanie czy różnego rodzaju procesy technologiczne.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty. Specjaliści spółki CEET odpowiedzą na każde pytanie, a także doradzą najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie odzysku ciepła.