Zamknij

Biuro obsługi klienta

Numery komórkowe
+48 601 799 683
+48 608 445 199

Numery stacjonarne
+48 (22) 101 58 55
+48 (22) 101 58 44

E-mail
bok@ceet.pl

Nasze oddziały

Oddział Mazowiecki
ul. Kazimierzowska 46/48 lok. 5
02-546 Warszawa
bok@ceet.pl

Oddział Wielkopolski
ul. Petera Mansfelda 4,
60-855 Poznań
poznan@ceet.pl

Oddział Lubelski
ul. Mełgiewska 74,
20-234 Lublin
lublin@ceet.pl

Oddział Śląski
Aleja Wojciecha Korfantego 2,
40-004 Katowice
katowice@ceet.pl

Oddział Podkarpacki
ul. Hetmańska 9,
35-045 Rzeszów
rzeszow@ceet.pl

Oddział Zachodniopomorski
Zwycięstwa 137,
75-900 Koszalin
koszalin@ceet.pl

Audyt sprężonego powietrza

Nasza oferta obejmuje tworzenie specjalistycznych audytów sprężonego powietrza. Dzięki tego rodzaju badaniu można dowiedzieć się najważniejszych informacji o instalacji, a co za tym idzie, zadbać o jej prawidłową szczelność i wydajność. Podczas audytu nasi specjaliści sprawdzają, czy instalacja jest w dobrym stanie technicznym, a także określają jej przydatność w procesach produkcyjnych.
Audyty sprężonego powietrza

Czym jest sprężone powietrze?

Zapewne nie wszyscy sobie zdają z tego sprawę, ale sprężone powietrze na chwilę obecną stanowi jedno z najkosztowniejszych mediów wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu, zaraz po wodzie, elektryczności oraz gazie ziemnym. To nic innego jak powietrze utrzymywane pod odpowiednim ciśnieniem, które zazwyczaj jest wyższe od ciśnienia atmosferycznego. W państwach Europy do wytwarzania sprężonego powietrza wykorzystuje się średnio 10% energii elektrycznej.

Pomiar sprężonego powietrza jest wykonywany stosunkowo rzadko, a tymczasem przy jego pomocy można wykryć nawet najdrobniejsze nieszczelności. Profesjonalny audyt nie tylko pozwala ocenić zużycie sprężonego powietrza w przedsiębiorstwie, a także pokazuje, na jakie kwestie należy zwrócić szczególną uwagę. Dzięki raportowi przygotowanemu przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów z CEET można uzyskać informacje, które umożliwią wybór urządzeń dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Audyty sprężonego powietrza

Co wchodzi w zakres audytu sprężonego powietrza?

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, specjalizujemy się w przeprowadzaniu wszechstronnych audytów praktycznie dla każdego zastosowania sprężonego powietrza. Głównym zadaniem tego typu raportów jest przede wszystkim zidentyfikowanie strat, oszacowanie zapotrzebowania, a także zaprezentowanie wszystkich możliwości dotyczących redukcji obciążeń i oszczędności kosztów.

W zakres wykonywanego audytu wchodzi:

Dlaczego warto zdecydować się na audyt sprężonego powietrza?

Bardzo często zdarza się, że straty ponoszone przez przedsiębiorstwo wynikają z powodu nieszczelności rurociągów czy niewłaściwie skonfigurowanej instalacji. Decydując się na przeprowadzenie specjalistycznego audytu oraz precyzyjnych pomiarów, można znaleźć przyczynę wysokich kosztów związanych z produkcją. Co więcej, dokonanie pomiaru pozwala również na określenie stopnia zanieczyszczeń mających wpływ na nieefektywną pracę maszyn.

Profesjonalnie wykonany audyt sprzężonego powietrza to przede wszystkim:

Napisz do nas

Masz pytanie? Napisz do nas!  Formularz kontaktowy to najłatwiejsza metoda kontaktu z naszą firmą. Nasi doradcy odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

Kontakt

  bok@ceet.pl
  +48 601 799 683
  +48 608 445 199