Zamknij
Biuro obsługi klienta

Numery komórkowe
+48 601 799 683
+48 608 445 199

Numery stacjonarne
+48 (22) 101 58 55
+48 (22) 101 58 44

E-mail
bok@ceet.pl

Nasze oddziały

Oddział Mazowiecki
ul. Kazimierzowska 46/48 lok. 5
02-546 Warszawa
bok@ceet.pl

Oddział Wielkopolski
ul. Petera Mansfelda 4,
60-855 Poznań
poznan@ceet.pl

Oddział Lubelski
ul. Mełgiewska 74,
20-234 Lublin
lublin@ceet.pl

Oddział Śląski
Aleja Wojciecha Korfantego 2,
40-004 Katowice
katowice@ceet.pl

Oddział Podkarpacki
ul. Hetmańska 9,
35-045 Rzeszów
rzeszow@ceet.pl

Oddział Zachodniopomorski
Zwycięstwa 137,
75-900 Koszalin
koszalin@ceet.pl

Audyty energetyczne

Czym jest audyt energetyczny?

Czy jest możliwe zmniejszenie kosztów opłat za energię elektryczną i redukcja wydatków związanych z ocieplaniem obiektów? Odpowiedź na to pytanie przynoszą audyty efektywności energetycznej. Obejmują one etap diagnostyczny i rekomendacyjny.

W pierwszym etapie wykonywana jest analiza techniczno-ekonomiczną ulepszenia budynku. Określa ona zakres oraz parametry techniczne, organizacyjne i ekonomiczne przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, którego celem jest lepsza efektywność energetyczna budynków. W efekcie pracy audytów powstają konkretne zalecenia inwestycyjne z oszacowaniem ich skali, kosztów oraz terminów zwrotów.

Poprawa efektywności energetycznej i audyty efektywności energetycznej

Audyty efektywności energetycznej

Coraz więcej przedsiębiorstw, samorządów i gospodarstw domowych decyduje się na inwestycje skutkujące spadkiem energochłonności obiektów. Inwestycje te mają stronę kosztową i wymagają zasadnych ekonomicznie posunięć. W ich identyfikacji pomaga audyt energetyczny. Czym jest ten proces?

To przeprowadzona przez certyfikowanych audytorów analiza skutkująca dokumentem z diagnozą i rekomendacjami. Wykonanie audytu energetycznego może mieć formę podstawową lub rozszerzoną. Pierwsza wskazuje obszary z potencjałem poprawy efektywności energetycznej i wersje możliwych rozwiązań. Druga zawiera rozwiązania dopasowane do specyfiki i struktury przedsiębiorstwa z informacją o ich efektywności ekonomicznej

Audyt Energetyczny Budynków

Inwestowanie w poprawę efektywności energetycznej przynosi redukcję kosztów w formie niższych rachunków za media. Audyt energetyczny budynków diagnozuje poziom konsumpcji energii i kosztochłonność tego procesu. Następnie rekomenduje rozwiązania optymalne z punktu widzenia kosztów realizacji i zwrotów z oszczędności.

Po modernizacji spadają opłaty i wzrasta standard nieruchomości. Dzięki audytowi energetycznemu budynków ich właściciele mają też lepiej rozeznane i udokumentowane kwestie techniczne i kosztorysy pod dotacje.

Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa

Wdrożenie rozwiązań korzystnych dla środowiska naturalnego opłaca się przedsiębiorstwom wizerunkowo i kosztowo. W ramach audytu energetycznego dokonywana jest inwentaryzacja infrastruktury i sposobów konsumpcji energii z identyfikacją możliwych do modyfikacji czynników kosztotwórczych.

Analiza ta pozwala na wskazanie opcji modernizacyjnych z przypisanymi do nich budżetami i harmonogramami zwrotu z inwestycji. Audyt energetyczny przedsiębiorstwa pozwala na ubieganie się o dofinansowanie ze środków unijnych lub z tzw. Białych Certyfikatów na inwestycje mające poprawić efektywność energetyczną.

Kontakt

Nasi doradcy odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

Grupa CEET zajmuje się doradztwem energetycznym od 2010 roku. Zaufało nam już ponad 300 dużych i średnich przedsiębiorstw w całej Polsce. Lata doświadczeń pozwoliły nam wypracować najlepszą jakość oferowanych usług.