Czym jest Audyt Efektywności Energetycznej?

To specjalistyczne opracowanie, które zawiera dokładnie opisane możliwości zwiększenia efektywności energetycznej w badanym obiekcie, w zakresie gospodarowania energią elektryczną, ciepłem oraz chłodem. Audyty efektywności energetycznej tworzone przez certyfikowanych audytorów Grupy CEET zawierają precyzyjną analizę zużywanej energii, a także określają stan techniczny obiektu, urządzenia lub instalacji, która została poddana badaniu. Tego rodzaju raporty pozwalają przynieść spore oszczędności, niższe koszty produkcji oraz większą konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Od czego zależy cena Audytu Efektywności Energetycznej?

Całkowity koszt badania jest uzależniony od wielu czynników, które trzeba mieć na uwadze, decydując się na audyt efektywności energetycznej. Cena tego typu raportu zależy między innymi od powierzchni badanego budynku, od kompletności dokumentacji technicznej, a także od zakresu planowanych przedsięwzięć modernizacyjnych. W przypadku jednorodzinnych budynków mieszkalnych ceny audytów rozpoczynają się od tysiąca złotych brutto. W razie stałej współpracy można liczyć na atrakcyjne upusty.

Audyty oświetlenia

W tego rodzaju raportach znajduje się profesjonalna ocena aktualnego stanu systemu oświetlenia oraz wskazywane są możliwe do przeprowadzenia czynności modernizacyjne. W ramach audytów oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego tworzonych przez naszych certyfikowanych audytorów analizowane są różne usprawnienia mające na celu zwiększenie efektywności energetycznej. Pod uwagę bierzemy między innymi takie modernizacje jak zastosowanie bardziej energooszczędnych źródeł światła, wdrożenie racjonalizacji czasu załączania oświetlenia itp.

Audyt Sieci Energetycznej

Na chwilę obecną jest to jedno z podstawowych badań zlecanych przez inwestorów na etapie oceny dystrybucji mediów oraz termoizolacji budynku. Opracowanie to dostarcza szeregu ważnych informacji o możliwości ograniczenia zapotrzebowania na energię elektryczną, a w jego zakres wchodzą między innymi takie badania jak analiza sprawności wymienników, analiza stanu przegród zewnętrznych obiektu oraz analiza możliwości optymalizacji średnic rurociągów ciepła i chłodu.

Audyt Sprężonego Powietrza

W zakres naszej oferty wchodzą nie tylko audyty instalacji oświetlenia, ale także specjalistyczne badania dotyczące sprężonego powietrza. Podejmując decyzję o przeprowadzeniu prac modernizacyjnych, np. na terenie zakładu produkcyjnego, warto zwrócić szczególną uwagę na stan, w jakim znajduje się instalacja sprężonego powietrza. Trzeba bowiem wiedzieć, że na ogólny bilans energetyczny przedsiębiorstwa wpływają takie elementy jak poziom rezerwy sprężonego powietrza, stan szczelności instalacji itp.

Audyt Technologii Produkcji

W sytuacji, gdy zależy nam na zwiększeniu konkurencyjności przedsiębiorstwa, a także na poprawie efektywności procesów produkcyjnych, warto zdecydować się na specjalistyczny audyt technologii produkcji. W wyniku badania przeprowadzonego przez naszych doświadczonych, certyfikowanych audytorów otrzymasz precyzyjne informacje, które przyczynią się do wygenerowania oszczędności poprzez wyeliminowanie błędów, zmniejszenia strat oraz skrócenia procesów, a co za tym idzie, zwiększenia ich wydajności.

Audyt Węzłów Cieplnych

To usługa, której głównym celem jest dostarczenie eksperckiej wiedzy z zakresu źródła ciepła, obiektu oraz wszystkich instalacji związanych z tym źródłem. Profesjonalnie przeprowadzony audyt daje możliwość zwiększenia efektywności funkcjonowania węzła cieplnego, co przekłada się głównie na zmniejszenie wydatków oraz gwarancję równomiernego rozprowadzania ciepła w budynku. Wykonane przez naszych audytorów badanie zapewni poprawne działanie węzła cieplnego przez długi czas.

 

Grupa CEET zajmuje się doradztwem energetycznym od 2010 roku. Zaufało nam już ponad 300 dużych i średnich przedsiębiorstw w całej Polsce. Lata doświadczeń pozwoliły nam wypracować najlepszą jakość oferowanych usług.

Kontakt
Biuro Obsługi Klienta
bok@ceet.pl

+48 601 799 683
+48 608 445 199

Napisz do nas

Masz pytanie? Napisz do nas! Formularz kontaktowy to najłatwiejsza metoda kontaktu z naszą firmą. Nasi doradcy odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

Submit