Kompensacja mocy biernej

Oferujemy kompleksową usługę poprawy jakości zasilania poprzez kompensacje mocy biernej i redukcję zakłóceń harmonicznych.

Stosujemy w pełni automatyczne regulowane baterie kondensatorów przeznaczone do kompensacji mocy biernej w sieciach niskiego napięcia zarówno przy symetrycznym jak i asymetrycznym obciążeniu faz jak również kompensatory nadążne o czasie załączania kondensatorów 20 ms.

Energia bierna jest istotną częścią efektywności energetycznej. Optymalizacja jej zużycia pozwala na uniknięcie wysokich kosztów finansowych oraz strat energetycznych w instalacji. Jeśli system energetyczny danej instalacji wykazuje duży pobór energii biernej, może to oznaczać, że pobiera więcej energii niż faktycznie zużywa. Efektem występowania energii biernej jest dodatkowy koszt na fakturze za energię elektryczną i wzrost ilości energii, jaka jest pobierana z sieci zasilania.

Dostawcy energii zarabiają na dostarczonej do odbiorcy energii czynnej, dlatego zależy im, aby mogli przesyłać jej jak najwięcej, przy jednocześnie jak najmniejszych jej stratach i zachowaniu wymaganych parametrów. O ilości strat decyduje prąd, jaki płynie przez elementy sieci, a jego wartość zależna jest od parametru zwanego mocą pozorną.

Większość operatorów sieci energetycznej w Polsce ustala tolerowaną wartość współczynnika mocy w granicach 0,2-0,4. Po przekroczeniu tych wartości naliczane są opłaty za nadmierny współczynnik mocy. Koszty z tym związane w niektórych przypadkach mogą stanowić 1/3 wartości miesięcznej faktury za energię elektryczną. Aby określić, jaką moc powinien mieć układ do kompensacji mocy biernej, wykonujemy pomiary analizatorem sieci.

Zastosowanie odpowiednich urządzeń kompensacyjnych, tzw. baterii kondensatorów niweluje tę opłatę do zera.

Kontakt z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wystarczy, że do nas zadzwonisz lub napiszesz maila. Możesz również skorzystać z chat’u w prawym dolnym rogu ekranu. Nasi konsultanci odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

Adres

ul. Żelazna 59a,
00-848 Warszawa

Godziny pracy

Pon – Pt: 8 – 16

Telefon

+48 602 427 445
+48 22 101 58 44

Email

bok@ceet.pl